Cięcie szkła

OEKO TECH - Technologia cięcia strumieniem wodnym - cięcie szkła

Cięcie i wykonywanie otworów w kruchym szkle nie stanowi problemu w przypadku technologii cięcia strumieniem wody. Klienci reprezentujący różne gałęzie przemysłu potwierdzają wszechstronność i efektywność kosztową systemów cięcia strumieniem wody, w różnych zastosowaniach, od cięcia skomplikowanych witraży do wykonywania otworów w szkle.

Jeżeli można coś narysować, można to również wyciąć. I można to wyciąć PRAWIDŁOWO.

Wszechstronność
Wiercenie otworów przy użyciu naszych systemów cięcia strumieniem wody jest łatwe, podobnie jak cięcie witraży na drugim końcu spektrum zastosowań. Wytrawianie i łamanie nie jest konieczne, jeżeli używane są systemy cięcia strumieniem wody, dlatego materiał jest wykorzystywany bardziej efektywnie.

Moc
Cięcie szkła kuloodpornego przy użyciu strumienia wody to proste zadanie dla systemów firmy Flow. Szkło balistyczne może być odporne na pociski kalibru 50, jednak jest cięte szybko i sprawnie strumieniem wody przez nasze systemy.

Stosowana przez nas technologia pozwala na wykonywanie otworów nawet w najbardziej kruchym szkle. Ponadto systemy cięcia strumieniem wody, nie powodują rozwarstwienia materiału i umożliwiają zachowanie integralności strukturalnej.

Wyjątkowa jakość cięcia
Szkło odporne na huraganową prędkość wiatru to kolejny istotny obszar zastosowania systemów cięcia strumieniem wody. Zgodnie z nowymi przepisami wymagane jest stosowanie szkła tego typu w oknach i drzwiach we wszystkich nowych budynkach w określonych lokalizacjach.

Ze względu na strukturę powłoka/poliwęglan i materiał laminatu cięcie szkła odpornego na huraganową prędkość wiatru przy użyciu tradycyjnych metod, takich jak nacinanie i przełamywanie lub stosowanie pił diamentowych, jest bardzo utrudnione.

Niezależnie od rodzaju szkła możemy zaproponować zastosowania systemów cięcia strumieniem wody, ułatwiające ulepszenie procesów i zwiększenie produktywności.

+48 503 650 798

ul. Komandora E. Szystowskiego 2
84-100 Puck

Go to top